Počasie v Verzasca
10°
Slnečno
Pocitovo 10° · ↑ 19° ↓ 10°
- Dážď
- Vietor
- Izoterma 0°
Aktualizované 09:00 · Zdroj: MeteoSwiss
Miestna predpoveď pre 6635 Gerra (Verzasca), 837 m n. m.
Najbližších 48 hodín
Západ slnka 18:40
Najbližších 9 dní
Prevažne slnečno · Slnko 4,3 h
- 1012°0 %
- 1216°0 %
- 1419°0 %
- 1619°0 %
- 1816°0 %
- 2014°0 %
- 2212°0 %
Pravdepodobnosť dažďa v %
Polojasno · Slnko 2,1 h
- 067°0 %
- 089°0 %
- 1013°0 %
- 1217°0 %
- 1419°0 %
- 1618°0 %
- 1816°0 %
- 2013°0 %
- 2211°0 %
Pravdepodobnosť dažďa v %
Prevažne slnečno · Slnko 4,5 h
- 0610°0 %
- 0811°0 %
- 1013°0 %
- 1216°0 %
- 1417°2 %
- 1616°4 %
- 1815°6 %
- 2013°18 %
- 2212°41 %
Pravdepodobnosť dažďa v %
Zamračené, silný dážď · Slnko 0,0 h
- 0610°67 %
- 0810°75 %
- 1011°71 %
- 1211°69 %
- 1412°65 %
- 1611°71 %
- 1811°61 %
- 2011°53 %
- 2210°53 %
Pravdepodobnosť dažďa v %
Slnečné intervaly, slabý dážď · Slnko 1,8 h
- 069°57 %
- 0810°53 %
- 1011°53 %
- 1212°41 %
- 1413°31 %
- 1613°29 %
- 1812°24 %
- 2011°14 %
- 2210°18 %
Pravdepodobnosť dažďa v %
Polojasno · Slnko 2,9 h
- 0610°27 %
- 0810°18 %
- 1012°16 %
- 1214°22 %
- 1415°20 %
- 1614°20 %
- 1813°10 %
- 2012°18 %
- 2211°27 %
Pravdepodobnosť dažďa v %
Slnečné intervaly, slabý dážď · Slnko 0,7 h
- 0610°33 %
- 0810°29 %
- 1011°39 %
- 1213°35 %
- 1414°37 %
- 1614°33 %
- 1813°24 %
- 2012°25 %
- 2211°33 %
Pravdepodobnosť dažďa v %
Polojasno · Slnko 3,0 h
- 069°25 %
- 089°29 %
- 1011°24 %
- 1213°18 %
- 1414°16 %
- 1614°16 %
- 1813°20 %
- 2011°20 %
- 2210°24 %
Pravdepodobnosť dažďa v %
Prevažne slnečno · Slnko 3,3 h
- 067°18 %
- 088°22 %
- 1010°22 %
- 1212°22 %
- 1413°18 %
- 1614°18 %
- 1813°12 %
- 2011°25 %
- 2210°31 %
Pravdepodobnosť dažďa v %
Dnešok v číslach
- Slnko dnes4,3 hZajtra 2,1 h
- Nulová izoterma4 000–4 100 mKlesne na 2 600 m (ne)
- Vietoraž 7 km/hNárazy dnes až 18 km/h
- Denné svetlo07:39–18:4011 h 0 min
Ďalší dážď v Verzasca: ne
Dažďový radar
Zdroj: MeteoSwiss · Zrážkový radar (mm/h)
Podnebie v Verzasca
Klimatologická stanica Acquarossa / Comprovasco (TI), 575 m n. m., vo vzdialenosti 18,8 km, o 262 m nižšie ako Verzasca · Priemer 1991–2020
Stanica nestojí v Verzasca. Vybrali sme tú s najpodobnejšou polohou podľa vzdialenosti a nadmorskej výšky – jej hodnoty platia pre Verzasca len približne.
- Najteplejšie: júl, cez deň 26°
- Najviac zrážok: august, 161 mm
- Najviac slnka: júl, 169 h
Všetky mesačné hodnoty
Najlepší čas na návštevu
Leto: apríl až október – mesiace s priemerným denným maximom aspoň 15°.
Posledné mesiace v porovnaní s normálom
Za posledných 12 mesiacov bolo v priemere o 1,8 °C teplejšie ako v rokoch 1991–2020.
Teplota od roku 1883
Homogénny rad meraní Locarno / Monti, 367 m n. m., vo vzdialenosti 33,9 km
- +0,46 °C za desaťročie (1961–2025)
- 2016–2025: v priemere +0,8 °C oproti rokom 1991–2020
Zdroj: MeteoSwiss, licencia CC BY 4.0
Najlepší čas na návštevu, porovnanie mesiacov a trend sú vlastným vyhodnotením Swiss Activities na základe údajov MeteoSwiss.
Čo robiť v takomto počasí?
Počasie v okolí
V skratke
Aké bude dnes počasie v Verzasca?
Aké bude zajtra počasie v Verzasca?
Bude v Verzasca počas najbližších 48 hodín pršať?
Ako vysoko je nulová izoterma v Verzasca?
Zdroj: MeteoSwiss