Počasie v Linthal
14°
Slnečno
Pocitovo 14° · ↑ 17° ↓ 12°
- Dážď
- Vietor
- Izoterma 0°
Aktualizované 11:00 · Zdroj: MeteoSwiss
Miestna predpoveď pre 8783 Linthal, 656 m n. m.
Najbližších 48 hodín
Západ slnka 18:38
Najbližších 9 dní
Prevažne slnečno · Slnko 4,6 h
- 1215°0 %
- 1416°0 %
- 1617°0 %
- 1815°0 %
- 2014°0 %
- 2212°0 %
Pravdepodobnosť dažďa v %
Polojasno · Slnko 1,9 h
- 069°0 %
- 0810°0 %
- 1013°0 %
- 1216°0 %
- 1417°0 %
- 1617°0 %
- 1816°0 %
- 2014°0 %
- 2212°0 %
Pravdepodobnosť dažďa v %
Prevažne slnečno · Slnko 2,7 h
- 069°0 %
- 0810°0 %
- 1011°2 %
- 1213°4 %
- 1413°8 %
- 1613°18 %
- 1812°43 %
- 2010°45 %
- 229°59 %
Pravdepodobnosť dažďa v %
Zamračené, slabý dážď · Slnko 0,6 h
- 066°39 %
- 087°43 %
- 107°41 %
- 128°37 %
- 149°33 %
- 169°33 %
- 189°25 %
- 208°18 %
- 227°22 %
Pravdepodobnosť dažďa v %
Slnečno · Slnko 5,5 h
- 069°10 %
- 0811°8 %
- 1013°10 %
- 1216°6 %
- 1416°4 %
- 1615°2 %
- 1813°0 %
- 2011°0 %
- 2210°0 %
Pravdepodobnosť dažďa v %
Slnečno · Slnko 5,2 h
- 0610°6 %
- 0811°6 %
- 1013°6 %
- 1216°4 %
- 1417°2 %
- 1617°2 %
- 1815°0 %
- 2013°0 %
- 2212°2 %
Pravdepodobnosť dažďa v %
Prevažne slnečno · Slnko 3,3 h
- 0610°8 %
- 0811°6 %
- 1013°18 %
- 1215°16 %
- 1416°14 %
- 1616°18 %
- 1815°12 %
- 2013°14 %
- 2212°18 %
Pravdepodobnosť dažďa v %
Polojasno · Slnko 2,7 h
- 069°22 %
- 0810°20 %
- 1012°22 %
- 1213°16 %
- 1414°18 %
- 1614°22 %
- 1813°27 %
- 2012°20 %
- 2211°20 %
Pravdepodobnosť dažďa v %
Polojasno · Slnko 2,2 h
- 068°14 %
- 089°16 %
- 1011°20 %
- 1212°18 %
- 1414°16 %
- 1614°24 %
- 1813°24 %
- 2011°16 %
- 2210°20 %
Pravdepodobnosť dažďa v %
Dnešok v číslach
- Slnko dnes4,6 hZajtra 1,9 h
- Nulová izoterma3 900–4 100 mKlesne na 2 700 m (ne)
- Vietoraž 7 km/hNárazy dnes až 19 km/h
- Denné svetlo07:39–18:3810 h 59 min
Žiadny dážď v Linthal počas najbližších 48 hodín
Dažďový radar
Zdroj: MeteoSwiss · Zrážkový radar (mm/h)
Podnebie v Linthal
Klimatologická stanica Glarus (GL), 517 m n. m., vo vzdialenosti 13,5 km, o 139 m nižšie ako Linthal · Priemer 1991–2020
Stanica nestojí v Linthal. Vybrali sme tú s najpodobnejšou polohou podľa vzdialenosti a nadmorskej výšky – jej hodnoty platia pre Linthal len približne.
- Najteplejšie: júl, cez deň 24°
- Najviac zrážok: júl, 193 mm
- Najviac slnka: júl, 175 h
Všetky mesačné hodnoty
Najlepší čas na návštevu
Leto: máj až september – mesiace s priemerným denným maximom aspoň 15°.
Posledné mesiace v porovnaní s normálom
Za posledných 12 mesiacov bolo v priemere o 1,6 °C teplejšie ako v rokoch 1991–2020.
Teplota od roku 1879
Homogénny rad meraní Elm, 958 m n. m., vo vzdialenosti 14,8 km
- +0,45 °C za desaťročie (1961–2025)
- 2016–2025: v priemere +1,0 °C oproti rokom 1991–2020
Zdroj: MeteoSwiss, licencia CC BY 4.0
Najlepší čas na návštevu, porovnanie mesiacov a trend sú vlastným vyhodnotením Swiss Activities na základe údajov MeteoSwiss.
Čo robiť v takomto počasí?
Počasie v okolí
V skratke
Aké bude dnes počasie v Linthal?
Aké bude zajtra počasie v Linthal?
Bude v Linthal počas najbližších 48 hodín pršať?
Ako vysoko je nulová izoterma v Linthal?
Zdroj: MeteoSwiss