Alpnach időjárása
10°
Napos
Hőérzet 10° · ↑ 18° ↓ 10°
- Eső
- Szél
- Fagyhatár
Frissítve: 09:00 · Forrás: MeteoSwiss
Helyi előrejelzés: 6055 Alpnach Dorf, 462 m tengerszint feletti magasságban
A következő 48 óra
Napnyugta 18:41
A következő 9 nap
Többnyire napos · Napsütés 6,0 ó
- 1011°0%
- 1215°0%
- 1418°0%
- 1618°0%
- 1817°0%
- 2015°0%
- 2213°0%
Esőesély %-ban
Részben felhős · Napsütés 2,4 ó
- 068°0%
- 0810°0%
- 1013°0%
- 1216°0%
- 1418°0%
- 1618°0%
- 1817°0%
- 2016°0%
- 2214°0%
Esőesély %-ban
Felhős, gyenge eső · Napsütés 2,2 ó
- 0610°4%
- 0811°6%
- 1012°24%
- 1214°33%
- 1414°47%
- 1613°55%
- 1812°78%
- 2011°84%
- 2210°82%
Esőesély %-ban
Felhős, eső · Napsütés 0,1 ó
- 068°59%
- 088°63%
- 108°55%
- 129°47%
- 149°45%
- 1610°41%
- 1810°31%
- 209°25%
- 229°29%
Esőesély %-ban
Részben felhős · Napsütés 3,3 ó
- 068°8%
- 089°8%
- 1010°10%
- 1212°16%
- 1414°14%
- 1614°14%
- 1813°8%
- 2012°6%
- 2210°4%
Esőesély %-ban
Részben felhős · Napsütés 2,2 ó
- 069°2%
- 0810°4%
- 1011°4%
- 1213°0%
- 1414°0%
- 1615°0%
- 1814°0%
- 2013°0%
- 2211°2%
Esőesély %-ban
Részben felhős · Napsütés 4,5 ó
- 069°6%
- 0810°10%
- 1012°14%
- 1214°10%
- 1415°8%
- 1615°14%
- 1815°10%
- 2013°8%
- 2212°18%
Esőesély %-ban
Többnyire napos · Napsütés 5,1 ó
- 069°12%
- 0810°18%
- 1012°31%
- 1213°18%
- 1414°16%
- 1614°14%
- 1813°16%
- 2012°16%
- 2211°29%
Esőesély %-ban
Részben felhős · Napsütés 3,8 ó
- 068°18%
- 089°18%
- 1011°29%
- 1212°18%
- 1414°16%
- 1614°24%
- 1813°22%
- 2012°18%
- 2210°27%
Esőesély %-ban
A mai nap számokban
- Napsütés ma6,0 óHolnap 2,4 ó
- Fagyhatár4000–4100 mV: 2600 m-re csökken
- Széllegfeljebb 5 km/hSzéllökések ma: legfeljebb 13 km/h
- Nappal07:42–18:4110 ó 59 perc
Alpnach – következő eső: V
Esőradar
Forrás: MeteoSwiss · Csapadékradar (mm/h)
Alpnach éghajlata
Klímaállomás: Luzern (LU), 454 m tengerszint feletti magasságban, 11,2 km-re · Átlag 1991–2020
Az állomás nem Alpnach területén van. A távolság és a magasság alapján a leghasonlóbb fekvésű állomást választottuk – értékei Alpnach esetében csak hozzávetőlegesek.
- Legmelegebb hónap: július, napközben 25°
- Legcsapadékosabb hónap: augusztus, 170 mm
- Legnaposabb hónap: július, 209 ó
Az összes havi érték
Legjobb utazási időszak
Nyár: április–szeptember – azok a hónapok, amelyekben az átlagos napi maximum legalább 15°.
Tél: nincs olyan hónap, amelyben átlagosan legalább 20 havas nap van.
Az elmúlt hónapok a sokéves átlaghoz képest
Az elmúlt 12 hónap átlagosan 1,7 °C-kal melegebb volt a sokéves átlagnál (1991–2020).
A hőmérséklet 1871 óta
Homogenizált mérési sor: Luzern, 454 m tengerszint feletti magasságban
- +0,45 °C évtizedenként (1961–2025)
- 2016–2025: átlagosan +0,8 °C a sokéves átlaghoz (1991–2020) képest
Forrás: MeteoSwiss, licenc: CC BY 4.0
A legjobb utazási időszak, a havi összehasonlítás és a trend a Swiss Activities saját elemzése a MeteoSwiss adatai alapján.
Mit csináljunk ilyen időben?
Időjárás a közelben
Gyors kérdések
Alpnach: milyen idő lesz ma?
Alpnach: milyen idő lesz holnap?
Alpnach: lesz-e eső a következő 48 órában?
Alpnach: milyen magasan van a fagyhatár?
Forrás: MeteoSwiss